Previous Index Next
Alycat Meet
Alycat - Meet Summary
Registered to Keilor Electric Off-Road Car Association


Alycat Race Management System 9.4.3.8 1987-2014 Alycat Software www.alycat.com
Sunday, 13 March 2016



Fastest Times of Day

Novice
Name Status Fastest Lap
Renee Lagios 3.513
Spiros Lagios 8.461
Matthew Ambesi 14.545
Phil Benson 26.682
Joel D'Amico 28.271
Leroy Burns 28.909
Dimitri Lagios 29.995
Mitchell Isergin 35.308
Lincoln Isergin 36.556
Jasmine Munday 42.076
2wd. Stock
Name Status Fastest Lap
Nathan Krohn 23.667
Jordan Isergin 23.86
Scott Matthews 23.963
Gary Carvajal 24.404
Roger Fong 24.469
Jason Xuereb 24.601
Shane Griggs 24.746
Ben Howard 25.616
Michael Juttner 25.655
Spencer Clements 26.221
Peter Crowe 26.588
John Dennis 27.258
Robert Trajkovski 29.143
Greg Stefurak 30.055
James Hart 34.882
2wd. Modified
Name Status Fastest Lap
Ray Munday 21.881
Mark Polistena 23.546
Lachlan Munday 23.758
Jin Guida 23.772
Jeremy Williams 24.992
2wd. SCT
Name Status Fastest Lap
Andre Morton 23.914
Jordan Isergin 24.498
Jack Engel 26.551
Shane Griggs 26.784
Michael Juttner 27.096
4wd. Stock
Name Status Fastest Lap
Jordan Isergin 23.292
Piers Morton 23.967
Roger Fong 23.975
Ben Howard 24.392
Spencer Clements 25.735
Greg Stefurak 30.019
4wd. Modified
Name Status Fastest Lap
Andre Morton 22.022
Jin Guida 22.335
Yanni Spartiatis 24.828
Jack Engel 25.471
Nick Lagios 26.273
Luke Cosmas 27.059
Novice (5 min's)
Name Status Best Lap/Times
Phil Benson 11/5m9.994s
Matthew Ambesi 11/5m17.214s
Joel D'Amico 11/5m28.576s
Dimitri Lagios 10/5m13.119s
Leroy Burns 10/5m21.466s
Mitchell Isergin 9/5m20.178s
Spiros Lagios 8/5m14.810s
Lincoln Isergin 8/5m19.995s
Jasmine Munday 7/5m33.161s
Renee Lagios 5/2m44.271s
2wd. Stock (5 min's)
Name Status Best Lap/Times
Scott Matthews 13/5m5.946s
Roger Fong 13/5m15.822s
Jason Xuereb 13/5m17.378s
Jordan Isergin 13/5m19.437s
Gary Carvajal 13/5m19.608s
Nathan Krohn 13/5m21.430s
Peter Crowe 12/5m16.606s
Ben Howard 12/5m20.279s
Michael Juttner 12/5m22.227s
Shane Griggs 12/5m31.023s
Robert Trajkovski 11/5m18.925s
John Dennis 11/5m23.883s
Spencer Clements 11/5m26.472s
Greg Stefurak 10/5m15.549s
James Hart 9/5m4.737s
2wd. Modified (5 min's)
Name Status Best Lap/Times
Ray Munday 14/5m2.896s
Lachlan Munday 13/5m0.036s
Mark Polistena 13/5m0.549s
Jin Guida 13/5m14.807s
Jeremy Williams 13/5m36.334s
2wd. SCT (5 min's)
Name Status Best Lap/Times
Andre Morton 13/5m12.765s
Jordan Isergin 12/5m5.039s
Jack Engel 12/5m21.831s
Michael Juttner 12/5m29.054s
Shane Griggs 11/5m5.641s
4wd. Stock (5 min's)
Name Status Best Lap/Times
Jordan Isergin 14/5m21.236s
Piers Morton 13/5m2.748s
Ben Howard 13/5m16.840s
Roger Fong 13/5m19.310s
Spencer Clements 11/5m17.674s
Greg Stefurak 10/5m5.659s
4wd. Modified (5 min's)
Name Status Best Lap/Times
Andre Morton 14/5m16.156s
Jin Guida 13/5m8.430s
Jack Engel 12/5m6.593s
Nick Lagios 12/5m29.452s
Yanni Spartiatis 11/5m15.656s
Luke Cosmas 11/5m21.644s

Results of All Rounds
Novice
Pos Name Qual Rnd 1 Rnd 2 Main Combined (Pts)**
DNS Phil Benson (TQ) 9/5m4.663s 10/5m3.121s 0
DNS Joel D'Amico (Q2) 9/5m5.681s 8/5m6.523s 0
DNS Matthew Ambesi (Q3) 9/5m13.347s 9/5m9.837s 0
DNS Leroy Burns (Q4) 8/5m6.992s 9/5m34.293s 0 (17.5 Junior)
DNS Spiros Lagios (Q5) 6/5m8.502s 8/5m30.008s 0
DNS Mitchell Isergin (Q6) 7/5m31.839s 6/4m49.104s 0 (17.5 Junior)
DNS Ted Morton (Q-11) 0/0m0.000s 0/0m0.000s 0
DNS Jasmine Munday (Q8) 6/5m6.297s 5/5m20.675s 0
DNS Dimitri Lagios (Q9) 5/5m4.880s 0/0m0.000s 0
DNS Renee Lagios (Q10) 2/2m33.911s 2/4m24.454s 0
DNS Lincoln Isergin (Q7) 7/5m36.407s 5/5m6.701s 0 (17.5 Junior)
*result dropped
2wd. Stock B
Pos Name Qual Rnd 1 Rnd 2 Main Leg 1 Main Leg 2 Main Leg 3 Combined (Pts)**
1st Michael Juttner (Q11) 10/5m19.380s 9/5m8.792s 11/5m11.679s(1)* 12/5m22.227s(1) 11/5m1.473s(1) 2
2nd Robert Trajkovski (Q14) 8/5m8.860s 0/0m0.000s 11/5m29.170s(2) 11/5m18.925s(2) 10/5m0.407s(2)* 4
3rd Spencer Clements (Q12) 9/5m29.340s 10/5m21.163s 10/5m15.417s(3) 11/5m26.472s(3) 10/5m29.562s(4)* 6
4th Greg Stefurak (Q13) 0/0m0.000s 9/5m14.823s 9/5m10.243s(5)* 10/5m15.549s(4) 10/5m28.433s(3) 7
5th James Hart (Q15) DNS DNS 9/5m4.737s(4) 9/5m13.124s(5) 9/5m19.645s(5)* 9
*result dropped
2wd. Stock A
Pos Name Qual Rnd 1 Rnd 2 Main Leg 1 Main Leg 2 Main Leg 3 Combined (Pts)**
1st Scott Matthews (Q2) 12/5m14.595s 12/5m12.335s 13/5m7.325s(1) 13/5m17.346s(1)* 13/5m5.946s(1) 2
2nd Nathan Krohn (Q3) 11/5m8.112s 12/5m18.506s 13/5m23.597s(4)* 13/5m27.147s(2) 13/5m21.430s(4) 6
3rd Jordan Isergin (TQ) 12/5m19.089s 12/5m9.336s 13/5m19.437s(3) 13/5m28.386s(3) 13/5m23.899s(5)* 6
4th Roger Fong (Q4) 12/5m23.398s 11/5m6.572s 13/5m15.822s(2) 12/5m2.702s(5) 13/5m24.348s(6)* 7
5th Gary Carvajal (Q5) 11/5m2.765s 11/5m7.227s 12/5m16.404s(5)* 12/5m1.372s(4) 13/5m19.608s(3) 7
6th Jason Xuereb (Q6) 10/5m11.680s 11/5m3.893s 12/5m27.187s(7)* 12/5m14.062s(6) 13/5m17.378s(2) 8
7th Ben Howard (Q7) 11/5m14.338s 11/5m5.289s 12/5m21.235s(6) 12/5m20.279s(7) 12/5m34.463s(8)* 13
8th Peter Crowe (Q8) 11/5m24.548s 10/5m15.123s 11/5m7.945s(8) 12/5m33.396s(9)* 12/5m16.606s(7) 15
9th Shane Griggs (Q10) 10/5m11.171s 10/5m9.797s 11/5m20.896s(9) 12/5m31.023s(8) 11/5m21.975s(9)* 17
10th John Dennis (Q9) 10/5m18.315s 10/5m7.132s 11/5m23.883s(10) 7/3m16.231s(10) 0/0m0.000s(10)* 20
*result dropped
2wd. Stock DNQ
Pos Name Qual Main Leg 2 Main Leg 3 Combined (Pts)**
1st Peter Brady ???
2nd Godwin Madridejos ???
*result dropped
2wd. Modified
Pos Name Qual Rnd 1 Rnd 2 Main Leg 1 Main Leg 2 Main Leg 3 Combined (Pts)**
1st Ray Munday (TQ) 14/5m22.084s 13/5m14.973s 14/5m9.595s(1)* 14/5m2.896s(1) 14/5m8.466s(1) 2
2nd Mark Polistena (Q3) 0/0m0.000s 12/5m12.515s 13/5m5.351s(2) 13/5m3.901s(2) 13/5m0.549s(3)* 4
3rd Lachlan Munday (Q2) 12/5m10.268s 12/5m6.926s 13/5m16.249s(3)* 13/5m12.072s(3) 13/5m0.036s(2) 5
4th Jin Guida (Q5) 0/0m0.000s 12/5m17.650s 12/5m6.542s(5)* 13/5m14.807s(4) 13/5m14.913s(4) 8
5th Jeremy Williams (Q4) 11/5m2.058s 11/5m23.353s 13/5m36.334s(4) 12/5m21.365s(5) 8/3m14.993s(5)* 9
*result dropped
2wd. Modified DNQ
Pos Name Qual Rnd 1 Main Leg 2 Main Leg 3 Combined (Pts)**
1st Andre Morton ??? 8/3m14.993s(5)*???
*result dropped
2wd. SCT
Pos Name Qual Rnd 1 Rnd 2 Main Leg 1 Main Leg 2 Main Leg 3 Combined (Pts)**
1st Andre Morton (Q2) DNS 11/5m5.796s 13/5m20.900s(1) 13/5m12.765s(1) 12/5m3.065s(1)* 2
2nd Jordan Isergin (TQ) 12/5m24.656s 11/5m2.434s 12/5m5.039s(2) 12/5m10.176s(2) 12/5m13.042s(2)* 4
3rd Jack Engel (Q4) 6/3m36.124s 9/4m45.402s 11/5m18.219s(5)* 10/4m51.975s(4) 12/5m21.831s(3) 7
4th Michael Juttner (Q3) 9/4m40.193s 10/5m24.369s 12/5m29.054s(3) 10/5m20.239s(5)* 11/5m3.546s(4) 7
5th Shane Griggs (Q5) 2/1m1.276s 9/5m16.093s 11/5m13.288s(4) 11/5m5.641s(3) 11/5m7.131s(5)* 7 (Truck)
*result dropped
4wd. Stock
Pos Name Qual Rnd 1 Rnd 2 Main Leg 1 Main Leg 2 Main Leg 3 Combined (Pts)**
1st Jordan Isergin (TQ) 12/5m2.001s 12/5m2.431s 14/5m21.236s(1) 13/5m5.162s(2)* 13/4m56.769s(1) 2
2nd Piers Morton (Q3) 11/5m0.533s 12/5m11.576s 13/5m12.834s(2) 13/5m2.748s(1) 13/5m19.438s(2)* 3
3rd Ben Howard (Q2) 12/5m14.472s 12/5m11.294s 13/5m16.840s(3) 13/5m18.995s(3) 12/4m58.263s(3)* 6
4th Roger Fong (Q-7) 0/0m0.000s 0/0m0.000s 13/5m19.310s(4) 13/5m25.967s(4) 1/0m2.299s(5)* 8
5th Spencer Clements (Q4) 6/3m16.732s 10/5m25.996s 7/2m50.033s(6)* 11/5m17.674s(5) 10/4m50.105s(4) 9
6th Greg Stefurak (Q5) 9/5m11.722s 9/5m2.035s 10/5m5.659s(5) 10/5m22.710s(6) 0/0m0.000s(7)* 11
7th Peter Brady (Q-6) 0/0m0.000s 0/0m0.000s 0/0m0.000s(7) 0/0m0.000s(7) 0/0m0.000s(7)* 14
*result dropped
4wd. Modified
Pos Name Qual Rnd 1 Rnd 2 Main Leg 1 Main Leg 2 Main Leg 3 Combined (Pts)**
1st Andre Morton (TQ) 6/3m41.691s 12/5m8.350s 14/5m16.156s(1) 13/5m11.909s(1)* 13/5m9.701s(1) 2
2nd Jin Guida (Q2) 12/5m9.848s 4/1m40.833s 13/5m8.430s(2) 13/5m23.838s(2) 13/5m24.886s(2)* 4
3rd Jack Engel (Q3) 11/5m20.616s 11/5m6.614s 12/5m22.510s(3) 12/5m6.593s(3) 8/5m22.704s(6)* 6
4th Nick Lagios (Q-5) 0/0m0.000s 0/0m0.000s 11/4m58.374s(4) 7/5m14.773s(4)* 12/5m29.452s(3) 7
5th Yanni Spartiatis (Q-6) 0/0m0.000s 0/0m0.000s 0/0m0.000s(6) 0/0m0.000s(6)* 11/5m15.656s(4) 10
6th Luke Cosmas (Q4) 9/5m2.117s 7/4m56.616s 7/5m3.666s(5) 5/4m10.194s(5)* 11/5m21.644s(5) 10
*result dropped